SMS Marketing Faydaları

SMS Marketing Faydaları

SMS Marketing

Teknolojinin hayatımızın her alanında olduğu günümüzde dijital pazarlama yöntemleri diğerlerine göre çok daha etkili olmaktadır. SMS Marketing bu dijital pazarlama çözümlerinin başında gelmektedir.

SMS Marketing Nedir ?

SMS Marketing adından da anlaşılacağı gibi toplu SMS yoluyla hedef kitlelere ulaşarak ürün ve hizmetlerin, etkinliklerin ve kampanyaların tanıtılması, bu aktiviteler sonunda ürün veya hizmetin satışının sağlanması yöntemidir.

SMS Marketingin Faydaları

Yaşadığımız çağda firmalar için satışları artırmanın en etkili yolu iletişimdir. Müşteri ile iletişimin doğru yöntemlerle kurulması başarıya giden yolda önemli bir adımdır.

Günün her saatinde defalarca göz atılan cep telefonlarında insanları harekete geçiren en önemli etkileşimlerden biri olan SMS de etkili bir iletişim aracıdır.

  • SMS Marketing sayesinde ekonomik yöntemlerle daha çok müşteriye ulaşır, satışlarınızı artırabilirsiniz.
  • SMS Marketing ile kampanyalarınızı müşterilerinize duyurabilir, kampanya hedeflenin satış miktarlarına ulaşabilirsiniz.
  • SMS İçerisinde paylaşacağınız ürün satış sayfası linki, telefon numarası gibi bağlantılarla müşterinizi harekete geçirebilirsiniz.
  • Müşteriden alınacak izinlerle istediği aralıklarla müşterinize ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi verebilirsiniz.
  • Markanızın canlı kalması ve hedef kitlenize daima markanızı hatırlatmak SMS Marketing ile mümkün olacaktır.

Hedef Kitlenize Hitap Eden SMS Marketing Listeleri Nasıl Oluşturulur ?

SMS Marketing ile pazarlamada başarıya ulaşmak için doğru kişilere gerekli izinleri alarak ulaşmanız önemlidir.

Örneğin bir markete ait SMS listesine bir müzik firmasının göndereceği mesajlar hem kullanıcı izinsiz olduğu için yasal olmayacaktır hem de izinsiz gönderildiği için kullanıcıların tepkisini çekecektir fakat bir marketin izin alarak kullanıcılarına her hafta kampanyalı ürünlerin listesini göndererek onları alışverişe davet etmesi kullanıcılar açısından olumlu karşılanacaktır. SMS listenizi aşağıdaki yöntemlerle kullanıcı izinli olarak oluşturabilirsiniz.

  • İşletmenizde sizi takip etmek isteyen kişilere forum doldurtarak
  • Web sitenizde görünür bir noktaya SMS bilgi kayıt formu ekleyerek
  • Sosyal medya hesaplarınıza kullanıcıların SMS listesine dahil olabileceği modüller ekleyerek

Yukarıdaki ve benzeri yöntemlerle oluşturacağınız SMS listelerinize belirli aralıklarla göndereceğiniz SMSler ile hedef kitlenize markanızı anımsatabilir, alışverişlerinde sizi tercih etmeleri konusunda onları harekete geçirebilirsiniz.

Unutmayın; Bir insan günde ortalama 124 kez cep telefonuna bakmakta ve gönderilen mesajların %90’ı iletildikten 20 dakika içerisinde okunuyor.

İnteraktifsms.com.tr olarak sizlere hedef kitlenize en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz SMS paketlerinin yanı sıra süreç takibini yapabileceğiniz otomasyonlar da sunuyoruz. Tüm SMS Marketing çözümleri için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Uzman ekibimiz hedef kitleniz ve ihtiyaçlarınıza göre sizin için özel seçenekler hazırlayarak size sunacaktır. Satışlarınıza canlılık kazandıracak SMS Marketing sistemini kullanmak için acele edin…

Müşterileriniz harekete geçmek için sizden gelecek bir SMS bekliyor…

Toplu SMS Paketlerini İncelemek İster Misin?
54 TL'den başlayan fiyatlar ile Toplu SMS Gönder!

Toplu Sms Etiketler: